Mihaela Buzărnescu, înfrângere usturătoare în sferturile turneului WTA 125 de la Karlsruhe

Mihaela Buzărnescu a suferit o înfrângere categorică, joi, în sferturile de finală ale turneului de categorie „WTA 125” de la Karlsruhe.

Mihaela BuzarnescuFoto: Ben Stansall / AFP / Profimedia Images

Sportiva din România a obținut un singur game în meciul cu Panna Udvardy (84 WTA). A cincea favorită a competiției din Germania, sportiva din Ungaria s-a impus după doar 64 de minute de joc, scor 6-1, 6-0.

În sferturi, Udvardy o va întâlni pe egipteanca Mayar Sherif (locul 62 WTA şi cap de serie numărul 2).

Pentru parcursul de la Karlsruhe, Mihaela s-a ales cu un cec în valoare de 1.936 de euro şi cu 15 puncte în clasamentul WTA. Ea a pierdut în primul tur la dublu, miercuri, alături de japoneza Mai Hontama.