VIDEO Execuție ingenioasă în Copa Sudamericana – Damian „Kitu” Diaz a înscris direct din corner

Damian „Kitu” Diaz (Barcelona Guayaquil din Ecuador) a înscris unul dintre golurile începutului de an în meciul cu Montevideo Wanderers (Uruguay). Partida de pe „Estadio Banco Pichincha” s-a incheiat cu scorul de 4-2, iar gazdele se află pe primul loc în Grupa A din Copa Sudamericana.

Damian Kitu Diaz, gol direct din cornerFoto: Captura video – Twitter CONMEBOL Sudamericana

Diaz a ratat un penalty în minutul 51 (a încercat o „scăriță”), dar a reușit să se revanșeze după trei minute. Născut în Argentina, sportivul care reprezintă echipa națională a Ecuadorului a marcat direct din corner.

Jucătorul care va împlini 36 de ani (pe 1 mai) are o cotă de piață de 1 milion de euro pe siteul de specialitate Transfermarkt.