VIDEO Sergiu Hanca, gol important pentru Cracovia în campionatul Poloniei

Sergiu Hanca a înscris un gol pentru Cracovia în meciul câştigat, vineri, în deplasare, împotriva echipei Stal Mielec, scor 2-1, în etapa a XXVII-a a campionatului Poloniei.

Sergiu HancaFoto: Facebook – MKS Cracovia SSA

Hanca, integralist, a marcat în minutul 33. Fotbalistul român a ratat un penalty, dar a urmărit balonul și l-a împins în poartă.

Cracovia a mai punctat prin Pestka (’11), iar Stal a marcat prin Domanski (’90+5, penalty).

În minutul 79, de la Cracovia a fost eliminat marcatorul primul gol.

Virgil Ghiţă şi Cornel Râpă, ceilalţi români de la Cracovia, au fost şi ei integralişti. Râpă a primit cartonaş galben în minutul 78.

În urma acestui rezultat, Cracovia se află locul 9 în clasament, cu 35 de puncte, în timp ce Stal ocupă poziția a zecea, cu 33 de puncte. Lider este Pogon Szczecin, care are 53 de puncte.